Autor: Citi Handlowy

Bankowość

Wzrost wolumenów Citi Handlowy

citi.handlowy.02.400x259W 2015 rok Citi Handlowy wypracował zysk na poziomie 626 mln zł. Pomimo wymagających warunków rynkowych, czyli rekordowo niskich stop procentowych, kwestii interchange oraz rosnących opłat ostrożnościowych (dodatkowa wpłata na rzecz wypłaty środków klientom-deponentom SK Banku oraz dodatkowa wpłata na rzecz BFG ) bank zachował silną i bezpieczną pozycję kapitałową z poziomem Tier 1 równym 17,1%, wyższym niż średnia dla sektora (14,3% – dane za trzeci kwartał). Podobnie na wysokim poziomie utrzymana została efektywność banku, plasująca Citi Handlowy znacznie powyżej wyników sektora: ROTE na poziomie 12,5 %, ROE -10%, a ROA – 1,3 %. Pozostałe kluczowe wskaźniki takie jak wskaźnik kredytów do depozytów (61%) oraz NPL (3,2%) potwierdzają gotowość Banku na wspieranie planów rozwoju i inwestycji swoich klientów. Zgodnie z deklarowanym na początku roku planem, Bank odnotował wzrost wolumenów kredytowych klientów instytucjonalnych o 9% r./r. oraz detalicznych o 5% r./r.

CZYTAJ WIĘCEJ
Bankowość

Rap z Szymonowa – „Mogę wszystko”

fundacja.kronenberga.01.400x226Jak pokazać nastolatkom z ośrodka opiekuńczego, że warto mieć pasję, a marzenia są po to, aby je realizować? Na to pytanie znalazł odpowiedź Adam Iwanicki, wolontariusz Citi Handlowy, który jest pomysłodawcą akcji „Rap z Szymonowa”. W ramach projektu zorganizował dla 7 nastolatków przyjazd do Warszawy i nagranie utworu w profesjonalnym studiu muzycznym we współpracy ze znanym raperem Michałem „Numer Raz” Witakiem. Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy wsparła ten pomysł organizacyjnie i finansowo.

CZYTAJ WIĘCEJ
Komentarze ekspertów

EBC stawia wszystko na jedną kartę

citi.handlowy.03.400x126Po kilku latach zwłoki, EBC jako ostatni z dużych banków centralnych uruchamia program luzowania ilościowego. W ten sposób chce doprowadzić do wzrostu inflacji oraz pobudzić wzrost gospodarczy w europejskiej gospodarce. Bank będzie skupował z rynku obligacje o wartości 60 mld euro miesięcznie. Cały program potrwa aż do września 2016 r. Całkowita kwota stymulacji ma więc sięgnąć ponad 1 bln euro i ok. 10% PKB strefy euro, co stawia go na równi ze skupami w USA. Co więcej, Prezes Europejskiego Banku Centralnego pozostawił furtkę do dalszego luzowania, jeżeli nie udałoby się osiągnąć założonych celów.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1